Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd Okręgowy w Olsztynie ma nowego prezesa

Danuta Hryniewicz, fot. A. Piedziewicz

Minister sprawiedliwości podpisał nominację Danuty Hryniewicz na to stanowisko.

Danuta Hryniewicz jest jednym z najbardziej doświadczonych olsztyńskich sędziów. W olsztyńskim Sądzie Okręgowym orzeka od ponad 30 lat. W ostatnich latach była przewodniczącą wydziału karnego odwoławczego. W ubiegłym tygodniu jej kandydaturę na prezesa pozytywnie zaopiniowało w głosowaniu Zgromadzenie Sędziów Sądu Okręgowego. Było to drugie głosowanie w tej sprawie – podczas pierwszego, w kwietniu tego roku, pojawił się błąd, który skutkował koniecznością powtórzenia procedury.

Teraz sąd czeka jeszcze na nowych wiceprezesów. Danuta Hryniewicz w ubiegłym tygodniu informowała, że chciałaby powołać na te stanowiska sędzię Beatę Grzybek oraz sędziego Olgierda Dąbrowskiego-Żegalskiego. Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak mówił zaś, że resort sprawiedliwości nie powinien sprzeciwiać się tym kandydaturom. Ostateczną decyzję podejmie minister sprawiedliwości, według przedstawicieli Sądu Okręgowego może to stać się jeszcze w tym tygodniu.

 

(apiedz/kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prezes, Sąd Okręgowy w Olsztynie
Danuta Hryniewicz ponownie rekomendowana na prezesa sądu

Jest szansa na zakończenie ponad dwumiesięcznego wakatu na stanowisku prezesa olsztyńskiego Sądu Okręgowego. Sędzia Danuta Hryniewicz ponownie rekomendowana na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie. Olsztyńscy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV