Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd Okręgowy w Olsztynie przeprowadził pierwsze zdalne posiedzenia w sprawach penitencjarnych

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie. fot. Przemysław Getka

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski poinformował, że pierwsze zdalne posiedzenia sądu odbyły się za pomocą szyfrowanych łączy internetowych z Zakładem Karnym w Kamińsku. Sąd rozpoznał 11 pilnych spraw penitencjarnych.

Sprawy dotyczyły warunkowego przedterminowego zwolnienia skazanego z odbycia reszty kary oraz udzielenia przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności. Rzecznik sądu podał, że na posiedzenie zdalne do sądu przyszedł sędzia i prokurator, a w zakładzie karnym był przedstawiciel więzienia oraz zainteresowany skazany.

Kolejne zdalne posiedzenia odbędą się 9, 14 i 16 kwietnia 2020 r. Będą dotyczyły osadzonych z Zakładu Karnego w Barczewie, Zakładu Karnego w Dublinach i Aresztu Śledczego w Olsztynie

– dodał rzecznik sądu i poinformował, że zdalne posiedzenia w pilnych sprawach penitencjarnych zostały uruchomione „w trosce o maksymalne bezpieczeństwo osób uczestniczących w tego rodzaju postępowaniach w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem”.

Rzecznik sądu w Olsztynie dodał, że „na obecną chwilę ze względów technicznych nie ma możliwości, aby zdalne rozpoznawanie spraw stosować powszechnie”.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd okręgowy
Sędziowie zdalnie rozpatrują pilne sprawy. „Możliwości techniczne nie pozwalają na powszechne stosowanie tej metody”

Mimo obostrzeń będących konsekwencją epidemii, w Sądzie Okręgowym w Elblągu, zapadają decyzje w sprawach pilnych. Przy pomocy szyfrowanego łącza z Aresztem Śledczym w Elblągu, sąd przeprowadził...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV