Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpatrzy zażalenie prokuratora na odmowę aresztu dla kierowcy, który wjechał w wózek z dziećmi

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynęły akta w sprawie wypadku w Szczytnie. Pod koniec kwietnia rozpędzony kierowca uderzył w wózek z bliźniętami. Jedno z dzieci zmarło. Sąd w Olsztynie ma stwierdzić, czy sprawca wypadku powinien trafić do aresztu, czy nadal może przebywać na wolności.

Akta sprawy z zażaleniem prokuratora ze Szczytna na odmowę aresztu Adama D. są już w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Sprawa została rozlosowana wśród sędziów, jutro należy się spodziewać wyznaczenia terminu jej rozpoznania.

Chodzi o wypadek, do którego doszło 25 kwietnia w Szczytnie. Rozpędzony kierowca forda mustanga uderzył w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami. Dzieci były z babcią, cała trójka trafiła do szpitala. Jedno z dzieci zmarło po 9 dniach. Dziś (7 maja) odbył się pogrzeb chłopca. W ceremonii pożegnania, jak podaje „Tygodnik Szczytno”, wzięło udział kilkaset osób. Niektórzy przynieśli baloniki, inni maskotki.

Sprawę wypadku bada prokuratura w Szczytnie, która kilka dni po zdarzeniu złożyła wniosek o areszt dla sprawcy. Sąd się na to nie zgodził, argumentując, że sprawca był trzeźwy, przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę. Prokuratura odwołała się od tej decyzji, dlatego zweryfikuje ją sąd w Olsztynie.

W odrębnym postępowaniu policja w Szczytnie bada sprawę gróźb, jakie pod adresem sprawcy wypadku kierują mieszkańcy miasteczka. Sprawca i jego rodzina, jak podał obrońca Adama D., czują się zagrożeni.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ojcowie wejdą na porodówkę. Poluzowano restrykcje na oddziale położniczym szpitala w Elblągu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu poluzował restrykcje na oddziale położniczym. Dyrekcja szpitala zdecydowała, że po przyjściu na świat dziecka, na salę porodową może zostać wpuszczona jedna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV