Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił przedsiębiorczynię z Węgorzewa. Zarzucono jej łamanie zakazu handlu w niedzielę

Fot. Fotolia.com

Inspektor Pracy Państwowej Inspekcji Pracy wystąpił do sądu z wnioskiem o ukaranie prezes jednej z lokalnych spółek w Węgorzewie.

Katarzyna M. została obwiniona o to, że wbrew zakazowi handlu w niedzielę 11 i 18 marca 2018 r. powierzyła wykonywanie pracy w handlu 15 osobom zatrudnionym na umowę zlecenie w sklepach w Węgorzewie, Prostkach, Gołdapi, Białej Piskiej, Olecku, Grajewie, Szczuczynie i Augustowie. Kobieta nie przyznała się do winy.Odwołała się do wyjątku, który dopuszcza możliwość handlu w sytuacji, gdy przeważającą działalnością placówki jest handel wyrobami tytoniowymi.

Najpierw Sąd Rejonowy w Giżycku uznał kobietę za winną złamania zakazu handlu. Obwiniona wniosła apelację. Sąd Okręgowy w Olsztynie podzielił jej argumentację. W ocenie Sądu Okręgowego „przeważającą działalnością” może być działalność wskazana przez obwinioną we wniosku do KRS, polegająca na handlu wyrobami tytoniowymi, ponieważ handel tymi wyrobami nie jest objęty ograniczeniami wynikającymi z wyżej wymienionej ustawy.

Powyższy wyrok jest prawomocny.

Autor: B. Gajlewska/SO w Olsztynie
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w handel, sąd okręgowy
Miasto Olsztyn skarży się na Sąd Okręgowy w Olsztynie. Chodzi o przewlekłość procesu w sprawie odszkodowania za budowę tramwajów

Hiszpańska firma FCC wytoczyła Olsztynowi proces za wyrzucenie jej z placu budowy. Olsztyn odpowiedział kontrpozwem. Miasto zarzuca Hiszpanom, że przez opóźnienia trzeba było rozpisywać nowe przetargi,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV