Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd przedłużył areszt wobec Pawła Z., który jest podejrzany o zabójstwo 89-latka

Fot. KWP Olsztyn

Sąd Okręgowy w Olsztynie przedłużył o kolejne trzy miesiące tymczasowe aresztowanie wobec Pawła Z. podejrzanego o zabójstwo 89-letniego mieszkańca Olsztyna.

Sąd podjął taką decyzję w związku z prowadzoną obserwacją sądowo-psychiatryczną. Była także uzasadniona obawa ukrycia się lub ucieczki podejrzanego oraz to, że na wolności mógłby on podjąć próbę zamachu na zdrowie i życie innych osób.

Przypomnijmy, iż 29 maja 2018 roku, w okolicach basenu OSiR przy Głowackiego w Olsztynie znaleziono ciało emerytowanego lekarza, który w tej okolicy spacerował. Został zabity z broni. Podejrzanego 23-latka, zatrzymano 26 lipca w rejonie jego miejsca zamieszkania w Olsztynie. W jego mieszkania znaleziono broń, amunicję oraz czarny proch. Specjalistyczne badania laboratoryjne potwierdziły, że to właśnie z niej zginął 89-letni mężczyzna. Mężczyzna wcześniej nie był karany.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, zabójstwo, zatrzymanie, podejrzany, 89-latek, 23-latek
Strażnicy graniczni z Warmii i Mazur zatrzymali jedenaście osób

Na polsko-rosyjskiej granicy funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przerwali podróż jedenastu poszukiwanym osobom. Podróżni nie uregulowali grzywien na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Zatrzymano sześciu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV