Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
IMIENINY: Gerwazego, Protazego, Sylwii
EUR: 4.2887 CHF: 3.713
USD: 3.7003 GBP: 4.9003
Logowanie
 

Sąd przesłucha dyrekcję Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Dziś kolejna rozprawa lekarki oskarżonej o śmierć 3-letniej Leny

Sąd Rejonowy w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Przed olsztyńskim Sądem Rejonowym odbędzie się kolejna rozprawa  w procesie lekarki oskarżonej w związku ze śe śmiercią 3-letniej Leny. Tym razem ma być przesłuchana dyrekcja Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, w którym doszło do tragedii.

Dziecko zmarło w szpitalu na sepsę w marcu 2014 roku. Kilka dni po śmierci Leny rodzice zawiadomili o sprawie prokuraturę. Jak twierdzili, przez cały dzień poprzedzający zgon córki byli odsyłani od lekarza do lekarza, karetka pogotowia odmówiła przyjazdu, a kiedy dziecko trafiło wreszcie do olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego, nie zajęto się nim w odpowiedni sposób.

Prokuratorskie śledztwo w tej sprawie trwało ponad 2 lata.

Młoda, początkująca lekarka oskarżona jest o nieumyślne narażenie dziecka na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Według prokuratury miała ona m.in. z opóźnieniem podać lek, nie skonsultować stanu dziecka z anestezjologiem we właściwym czasie i opuścić oddział, nie przygotowując rozpoczęcia akcji reanimacyjnej.

Lekarka nie przyznaje się do winy. Grozi jej do roku pozbawienia wolności.

Autor: PKarpiszen
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wojewódzki Szpital Dziecięcy, sepsa, lekarka
W kwietniu ruszy proces olsztyńskiej lekarki oskarżonej w sprawie śmierci 3-letniej Lenki

20 kwietnia ruszy proces lekarki oskarżonej o nieumyślne spowodowanie śmierci 3-letniej Lenki z Praslit. Olsztyński sąd odrzucił wniosek o warunkowe umorzenie sprawy. Do tragedii doszło w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV