Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd rejonowy w Ostródzie wydał list gończy za 27-letnim Adamem Żukowskim, który uciekł z policyjnego konwoju

Poszukiwany to 27-letni Adam Żukowski z Ostródy

W Ostródzie 27-latek uciekł z konwoju. Trwają poszukiwania zbiega. Sąd rejonowy w Ostródzie wydał list gończy za uciekinierem.

Sąd zezwolił także na publikację wizerunku mężczyzny. Poszukiwany to 27-letni ostródzianin Adam Żukowski. Mężczyzna odbywał karę więzienia za kradzieże i kradzieże z włamaniami.

Przewożony z zakładu karnego w Iławie do sądu rejonowego w Ostródzie 27-latek uciekł około godziny 9 rano. W poszukiwaniach mężczyzny biorą udział przewodnicy z psami tropiącymi. Na drogach dojazdowych do miasta policjanci zorganizowali blokady.

Starszy sierżant Anna Balińska z ostródzkiej policji podaje opis zbiega

Mężczyzna odbywał karę za kradzieże oraz włamania. Ma ponad 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma ogoloną na łyso głowę. Ubrany był w niebieski t-shirt i szare spodnie. Cechą charakterystyczną jest duży tatuaż na karku

Anna Balińska dodaje, że w działania są zaangażowani policjanci nie tylko z powiatu ostródzkiego.

00:00 / 00:00

Z polecenia komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie do Ostródy pojechali przedstawiciele Wydziału Kontroli, którzy wyjaśnią wszystkie okoliczności ucieczki. Osoby, które wiedzą cokolwiek  na temat poszukiwanego proszone są o kontakt pod numerem telefonu alarmowego 112.

Policyjny pościg. Fot. fotolia

 

Autor: M. Świniarski/L.Tekielski
Redakcja: A. Dybcio/BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, więzienie, ucieczka, konwoj, Anna Balińska, uwaga
Saperzy i antyterroryści sprawdzali podejrzaną skrzynkę. Okazała się pusta

Policjanci, patrol minersko-saperski, a ostatecznie także antyterroryści zostali rano wezwani do samoobsługowej myjni samochodowej w Olsztynie. Dostali informację, że na ławce przy ul. 5. Wileńskiej Brygady...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV