Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd skazał ostatnich uczestników zamieszek w Ełku. Wśród nich był radny powiatowy

Radny powiatowy Tomasz B.– 40 tys. zł grzywny, pozostali – wyroki ograniczenia wolności, większość w zawieszeniu i prace społeczne. Sąd Rejonowy w Ełku wydał wyrok wobec pięciu ostatnich uczestników zamieszek, do których doszło po zabójstwie pod barem z kebabem.

Aresztowano wtedy prawie 40 najbardziej agresywnych osób, większość dobrowolnie poddała się karze. Radny Tomasz B. był oskarżony o słowne znieważanie policjantów. Od początku nie przyznawał się do winy. Sędzia Renata Berkane powiedział jednak, że w jego przypadków było najwięcej dowodów winy. Jednym z nich było nagranie, na którym widać oskarżonego i to, że coś krzyczy. Jakie to były słowa, o tym powiedziało 6 świadków.

Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo, czy radny będzie składał apelacje. Nie stawił się w sądzie. Pozostała trójka oskarżonych dostała kary od trzech miesięcy do roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Jedna osoba, wcześniej kilkakrotnie karana, pójdzie na trzy miesiące do więzienia.

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Ełk, wyrok, radny, zamieszki
Wyrok Sądu Rejonowego w Olsztynie utrzymany. Kierowca radiowozu winny śmierci motocyklisty

Sąd zajął się sprawą wypadku na krajowej 16 w pobliżu Gietrzwałdu. We wrześniu 2015 roku policjant Andrzej Ch. prowadząc samochód stracił panowanie nad kierownicą, radiowóz zjechał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV