Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sądy okręgu elbląskiego wznawiają funkcjonowanie sprzed czasu epidemii. Wszystko z zachowaniem odpowiednich zasad

Fot. fotolia

Sądy okręgu elbląskiego powoli wracają do normalnego funkcjonowania. Jak już informowaliśmy, rozpoczęły wysyłkę i przyjmowanie sądowej korespondencji.

Wszystko odbywa się nie tylko w reżimie czasowym, ale też sanitarnym. Każdy list i dokument przed otwarciem zostaje złożony na 48 godzin do kwarantanny. Trwają też przygotowania do zapewniania bezpieczeństwa interesantów przebywających w budynkach sądowych – w tym mające na celu poszerzenie procedowania na rozprawach i posiedzeniach jawnych – informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu.

Od dziś (18 maja) wznawia działalność ośrodek diagnozujący rodziny. Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów: psychologów, psychiatrów i pedagogów zajmuje się badaniem rodzin i dzieci. Jest to konieczne w sprawach np. dotyczących opieki.

Sądy muszą zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom, które przebywają w ich gmachach. Polega to na zamontowaniu odpowiedniego wyposażenia pomieszczeń, w których przyjmuje się interesantów i ustaleniu odpowiednich procedur. Przewiduje się, że strony i uczestnicy postępowań sądowych i pełnomocnicy będą wpuszczani do budynków sądowych nie wcześniej niż 15 minut przed planowanym terminem rozprawy.

Wszyscy będą mieli obowiązek dezynfekcji rąk i zasłaniania nosa i ust oraz zachowania bezpiecznej odległości od rozmówcy.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg
Kolejne miasto w regionie otwiera sklep społeczny. Tym razem inicjatywa jednoczy mieszkańców Elbląga

W Domu pod Cisem rusza pierwszy w Elblągu sklep społeczny. Będzie można w nim znaleźć przedmioty używane, ale odnowione lub przerobione. To jest element tzw. gospodarki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV