Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sądy w Elblągu wracają do normalnej pracy. Wyznaczane są ponowne terminy rozpraw

Fot. Sąd Okręgowy w Elblągu

Elbląskie sądy wracają do pracy w systemie podobnym do tego sprzed ogłoszenia epidemii. Wyznaczane są ponownie terminy rozpraw i posiedzeń jawnych.

Teraz na wokandzie są sprawy z maja, ale w czerwcu na pewno będzie ich znacznie więcej. Sale rozpraw są sukcesywnie zaopatrywane w przesłony służące zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa osób uczestniczących w rozprawach i posiedzeniach jawnych. W sądach nadal obowiązują zasady sanitarne. Chodzi o obowiązek dezynfekcji rąk i zasłaniania nosa i ust. A także o konieczność zachowania bezpiecznej odległości od rozmówcy i unikania przebywania w grupach, czy przebywania więcej niż jednego interesanta w pomieszczeniach biurowych.

Trzeba też pamiętać, że nie warto przychodzić do sądu z dużym wyprzedzeniem, uczestnicy postępowań sądowych i pełnomocnicy będą wpuszczani do budynków sądowych nie wcześniej niż na 15 minut przed planowanym terminem rozprawy lub posiedzenia jawnego – tłumaczy rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski.

00:00 / 00:00

Podczas rozprawy nie wolno też wręczać nowych pism czy dowodów. Należy to zrobić z wyprzedzeniem, bo wszelkie dokumenty muszą przejść kwarantannę.

Fot. Sąd Okręgowy w Elblągu

Fot. Sąd Okręgowy w Elblągu

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Powrót, sąd okręgowy, Tomasz Koronowski, pandemia
Archiwum Pandemii, czyli jak mieszkańcy Ełku radzili sobie z COVID-19. Nietypowy projekt Archiwum Państwowego

Oddział Archiwum Państwowego w Ełku chce udokumentować czas zmagań z COVID-19. Ma w tym pomóc akcja Archiwum Pandemii. Być może za kilkadziesiąt lub kilkaset lat obecny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV