Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sądy w Elblągu zostaną wsparte przez 15 nowych ławników. Ich wybór był koniecznością

Sąd Okręgowy w Elblągu. Fot. M.Stankiewicz

W tajnym głosowaniu Rada Miasta spośród 17 kandydatów wybrała 15 ławników. Tylko jedna osoba zgłosiła się do Sądu Pracy. Dwie kandydatury nie przeszły weryfikacji.

Powodem były względu proceduralne. Jedna osoba przedstawiła mniej głosów poparcia niż wymagają przepisy. Druga nie miała opinii komendanta wojewódzkiego policji.

Wybory uzupełniające były koniecznością. Sąd Okręgowy, który zwrócił się w tej sprawie do Rady Miasta boryka się z brakiem ławników, bez których niemożliwe jest sądzenie spraw z udziałem przedstawicieli społecznych. Brakowało 17 ławników, z czego 3 do orzekania z zakresu prawa pracy. Skład zostanie uzupełniony, ale tylko do końca 2019 roku. Są to bowiem wybory uzupełniające w kadencji która zaczęła się 2016 roku i kończy w obecnym.

Imienne wybory każdego z kandydatów odbyły się w sposób niejawny. Każdy z 25 elbląskich radnych oddawał głos na TAK lub NIE na każdą osobę osobno. Lista wybranych została ogłoszona zaraz po przeliczeniu głosów.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, wybory, sądy, sąd pracy, ławnik
Pokonał rywali i wywalczył „Złotą kielnię”. Dla Przemysława Pakulskiego z Elbląga dekarstwo to rodzinna tradycja

Dekarstwa najlepiej w Polsce uczą w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. Aż dwóch uczniów tej szkoły dostało się do finału prestiżowego 48. turnieju...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV