Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Kierowca w ciężkim stanie

Fot. Łukasz Węglewski

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Starynia koło Kętrzyna. Osobowy volkswagen wjechał pod pociąg.

Kierujący volkswagenem golfem wjechał na te torowisko wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Szczecin Główny – Białystok, którym podróżowało 220 osób. Kierujący 41-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Korsze został przewieziony do szpitala powiatowego w Kętrzynie. Jego stan jest bardzo ciężki i śmigłowcem zostanie zabrany do szpitala w Olsztynie.

– relacjonuje sierżant sztabowy Ewelina Piaścik z kętrzyńskiej policji.

Nikt z pasażerów podróżujących pociągiem nie został ranny. Jak dodaje Ewelina Piaścik, maszynista składu był trzeźwy:

Trzeźwość maszynisty została zbadana, był rzeźwy. Niestety stan i obrażenia kierowcy nie pozwoliły na sprawdzenie stanu trzeźwości. Pobrano jego krew na badania

Trasa została na kilka godzin wyłączona z ruchu, Przewozy Regionalne wprowadziły  autobusową komunikację zastępczą.

To drugi w ostatnich dniach wypadek na niestrzeżonym przejeździe w warmińsko-mazurskiem. W czwartek dostawczy bus wjechał pod pociąg w Gryźlinach na trasie Olsztyn-Działdowo. Samochodem podróżowały trzy osoby i, szczęśliwie, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca busa tłumaczył, że nie zauważył pociągu. Policjanci zabrali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Sprawa trafiła do sądu.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, pociąg, samochód, przejazd kolejowy, uwaga
Odkręciła butlę z gazem, wyszła z domu i… zgłosiła to na policję

31-latka z Susza czekała na patrol przed budynkiem. Została wtedy zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Wezwani na miejsce strażacy ewakuowali mieszkańców domu i zakręcili butlę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV