Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorząd przedłuży kontrakty dyrektorom bez konkursu

Samorząd woj. warmińsko-mazurskiego zamierza przedłużyć bez przeprowadzania konkursu, umowy o pracę pięciu dyrektorom jednostek kultury, w tym dyrektorom teatrów w Olsztynie i Elblągu – poinformowała odpowiedzialna za kulturę w regionie członek zarządu województwa Anna Wasilewska.

Dyrektorzy ci to: Janusz Kijowski kierujący olsztyńskim teatrem Stefana Jaracza, szef wojewódzkiej biblioteki Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie Krzysztof Stachowski, szef elbląskiego „Światowida” Mirosław Czyżyk oraz dyrektor elbląskiego teatru im. Sewruka Mirosław Siedler.

Wasilewska poinformowała, że władze regionu pozytywnie oceniają pracę tych dyrektorów i uważają, że nie ma potrzeby ogłaszania konkursów na ich stanowiska. Obecnie obowiązujące kontrakty kończą się dyrektorom w grudniu. Zaznaczyła jednak, że jest to wstępna decyzja, która będzie konsultowana m.in. ze związkami zawodowymi tych instytucji czy lokalnymi stowarzyszeniami.

Decyzji władz woj. warmińsko-mazurskiego sprzeciwiła się grupa pracowników elbląskiego teatru, która wystosowała w tej sprawie list do ministra kultury. Pracownicy ci zarzucili Siedlerowi „przypadki mobbingu, nepotyzmu, zastraszania oraz psychicznego nękania pracowników teatru”, a samego dyrektora nazwali „osobą, która depcze godność pracowników i niszczy wspólnotę jaką jest teatr„. List ten nie został personalnie podpisany a pracownicy teatru nie chcą w tej sprawie publicznie rozmawiać z mediami. (gol/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, kultura, Wasilewska, zarząd, województwa, Siedler, kijowski, marcinkiewicz, stachowski
Pruskie opowieści

"Pruskie opowieści" są najnowszym spektaklem Białego Teatru z Olsztyna. Sztuka powstała na podstawie materiałów/opowieści/dajn/wierszy udostępnionych przez Towarzystwo Naukowe PRUTHENIA oraz książek: „Mitologia Bałtyjska” Jerzego Suchockiego, „Tragarz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV