Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządowcy z zalanych gmin uczestniczyli w obradach sztabu kryzysowego. Wszyscy liczą na pomoc, nie tylko finansową

W Elblągu obradował Wojewódzki Sztab Kryzysowy. Fot. M.Stankiewicz

W Elblągu zebrał się Wojewódzki Sztab Kryzysowy. Wzięli w nim udział przedstawiciele poszkodowanych w poniedziałkowej ulewie powiatów elbląskiego i braniewskiego. Byli wszyscy burmistrzowie i wójtowie oraz pracownicy jednostek uczestniczących w akcji powodziowej.

Relacje niemal wszystkich samorządowców brzmiały podobnie. Setki hektarów upraw i łąk wciąż są pod wodą. Wiele domostw odciętych jest lądu. Domy wymagają osuszania i remontów. W kilku gminach jest realne zagrożenie przerwania wałów i dalszego zalewania terenów.

Woda nie ustępuje, bo ziemia jest już bardzo nasiąknięta – informuje wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Nad bezpieczeństwem czuwają nie tylko samorządy, są gotowe służby wojewody, straż pożarna, a także wojsko. Wojewoda poinformował, że pierwsze zasiłki już trafiły do poszkodowanych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

W Elblągu obradował Wojewódzki Sztab Kryzysowy. Fot. M.Stankiewicz

W Elblągu obradował Wojewódzki Sztab Kryzysowy. Fot. M.Stankiewicz

Autor: MStankiewicz
Redkacja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Elbląg, Braniewo, Pasłęk
Elbląski Światowid najlepszym kinem w Polsce

   Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał swoje nagrody podczas  Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Placówka z Elbląga zwyciężyła w kategorii „Kina”. W Światowidzie prezentowane są...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV