Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy podpisały kolejne umowy na remonty i budowy dróg lokalnych

Fot. A. Podbielska

Kolejne samorządy podpisały umowy na remonty i budowy niewielkich lokalnych dróg. Z przeznaczonych na Warmię i Mazury 30 milionów złotych rządowego programu, z puli ubyło około dwanaście milionów złotych – bo na taką kwotę osiem samorządów podpisało umowy w Węgorzewie.

W tym mieście zostanie wybudowany niewielki, ale bardzo istotny odcinek, który łączy wcześniej powstałe drogi – wyjaśnia burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk:

Krótki, bo 141-metrowy odcinek drogi będziemy budować od podstaw. Ma on jednak duże znaczenie związane z odciążeniem miasta w godzinach szczytu.

00:00 / 00:00

Pieniądze pochodzą z rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Teraz na Warmii i Mazurach to 30 milionów, ale będzie ich więcej – zapowiada wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski:

Jesienią będą jeszcze większe pieniądze. W skali kraju premier Morawiecki zapowiedział, że będzie to suma 5 miliardów złotych, jest to program rządowy.

00:00 / 00:00

Łącznie z tego programu zostanie sfinansowanych  27 projektów. Dziesięć pozostaje na liście rezerwowej.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, droga, remont, umowy, Sławomir Sadowski
Wzrasta liczba kolizji na ul. Rolniczej w Giżycku. Służby wprowadzają zmiany w organizacji ruchu

Ma być lepiej, ale na razie... jest, jak jest. Odkąd rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Świderskiej i Obwodowej w Giżycku, na ul. Rolniczej wzrosła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV