Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy wydadzą ok. 100 mln zł na naprawy dróg

Fot. M. Stankiewicz

Około stu milionów złotych wyłożą w tym roku na naprawy dróg samorządy województwa warmińsko – mazurskiego w ramach Narodowego Programu Napraw Dróg Lokalnych i Gminnych. Rząd dokłada na te remonty 47 mln zł.

Dziś w Elblągu umowy na 50% dofinansowanie inwestycji podpisały powiaty elbląski, braniewski i bartoszycki oraz gminy Elbląg, Tolkmicko, Zalewo i Wilczęta.

To są programy, dzięki którym poruszamy się po bezpiecznych drogach – podkreślał wojewoda Artur Chojecki. Drogi służą głównie mieszkańcom. Ale nie tylko – ta do Nowiny remontowana w gminie Elbląg przyda się także przedsiębiorcom – tłumaczy wójt Genowefa Kwoczek. A np. ta w Jerzwałdzie nad jeziorem Płaskim służy dodatkowo turystom – dodaje burmistrz Zalewa Mariusz Zieliński.

Większość dotowanych dróg jest już w trakcie prac. Będzie jeszcze jedna transza wsparcia remontów lokalnych dróg. Lista samorządów, między które podzielone zostanie kolejnych 30 mln zł opublikowana zostanie jutro.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, samorząd, naprawa, Artur Chojecki
W weekend w Olsztynie ponownie zamknięta zostanie ulica 11 Listopada. Naprawy gwarancyjne potrwają do 10 lipca

W nocy z 16 na 17 czerwca, z soboty na niedzielę, ulica 11 Listopada zostanie zamknięta dla samochodów i autobusów. Będą tam prowadzone naprawy gwarancyjne. Wykonawca,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV