Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samorządy z Warmii i Mazur ze wsparciem rządu. Wojewoda przekaże promesy

Fot. M.Lewiński

Czeki rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę prawie 35 milionów złotych otrzymają dziś (7 lipca) samorządy z Warmii i Mazur.

Samorządy z powiatu iławskiego dostaną promesy o wartości ponad 15 milionów złotych, z powiatu nowomiejskiego na ponad 7,5 miliona złotych, a z powiatu działdowskiego – na prawie 12 milionów złotych.

Ponadto szpitalowi w Nowym Mieście Lubawskim wojewoda przekaże promesę na zakup karetki pogotowia o wartości ponad pół miliona złotych.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 miliona do aż ponad 93 milionów złotych. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów (5 miliardów dla gmin i miast na prawach powiatu i miliard dla powiatów ziemskich). Ponad 2,6 miliarda złotych z Funduszu trafi do gmin wiejskich i miejsko‑wiejskich.

Jak czytamy na stronie internetowej gov.pl, „to droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości”. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

 

Autor: A. Socha / gov.pl
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w promesy, wsparcie rządu
Nie było w regionie ośrodka, który leczyłby kompleksowo. W Olsztynie powstanie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii

Za 2 lata mieszkańcy regionu będą mieli do dyspozycji Warmińsko-Mazurskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Olsztynie. Dziś wojewoda Artur Chojecki przekazał ponad 17 milionów złotych na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV