Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samozapłon prawdopodobną przyczyną pożaru w olsztyńskim ZGOK-u

Fot. D. Grzymska

Prawdopodobnie samozapłon był przyczyną pożaru odpadów w zakładzie ZGOKu w Olsztynie – poinformowała Radio Olsztyn sierżant sztabowy Izabela Kołpakowska z Komendy Miejskiej w Policji w Olsztynie.

Policjanci przesłuchali już pracowników ZGOKu i dowodzącego akcją gaśniczą, zabezpieczyli także zapis monitoringu ZGOKu.

Dotychczas wykonane czynności wskazują na to, że prawdopodobnie doszło do samozapłonu

– tłumaczyła sierż. szt. Izabela Kołpakowska.

Przypomnijmy, że w środę w ZGOKu spłonęło 1500 ton starych mebli magazynowanych na placu. Akcja gaśnicza trwała 16 godzin i wzięło w niej udział 40 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 200 strażaków.

Gryząca chmura dymu przez kilka godzin unosiła się nad największymi sypialniami Olsztyna: Nagórkami, Pieczewem i Jarotami.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, ZGOK, Izabela Kołpakowska
Zawieszenie protestu niepełnosprawnych, konkurs na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, pożar w ZGOKU i system ITS. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Gośćmi Marka Lewińskiego byli: Małgorzata Gołębicka - Polskie Stronnictwo Ludowe, Tomasz Głażewski - Nowoczesna, Henryk Falkowski - Kukiz 15, Ryszard Kuć - Platforma Obywatelska, Jarosław Babalski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV