Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sanepid kontroluje obozy i kolonie

Fot. Łukasz Węglewski

Brudne toalety, zaniedbane kuchnie, przeterminowane artykuły spożywcze i brak odpowiedniego wyposażenia – takie nieprawidłowości wykryli pracownicy Sanepidu kontrolujący, organizowane na Warmii i Mazurach, obozy i kolonie.

– W regionie inspektorzy sanitarni przeprowadzili 121 kontroli – powiedział Radiu Olsztyn Jacek Szydłowski, kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Sanepid wszczął dwa postępowania administracyjne, które zobowiązują organizatora do usunięcia nieprawidłowości. Jak się okazuje, dużym problemem jest brak odpowiedniej higieny w kuchniach i pomieszczeniach, w których przechowywana jest żywność. Inspektorzy Sanepidu skontrolowali 78 z 94 wakacyjnych stołówek. Nieprawidłowości stwierdzono w 15 z nich – dodał Szydłowski.

00:00 / 00:00

W porównaniu z rokiem ubiegłym, pogorszył się stan sanitarny obozów i kolonii. Jeśli po kolejnej kontroli okaże się, że warunki sanitarne nie zostały poprawione, to sprawa może znaleźć swój finał w prokuraturze.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

(dwoj/bsc/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, obozy
Sanepid wystawił pozytywną ocenę 12 kąpieliskom

12 kąpielisk na Warmii i Mazurach zostało wytypowanych do użytku w tym sezonie przez Sanepid. Do tej pory pozytywną ocenę jakości wody uzyskały cztery z nich....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV