Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gietrzwałd stawia na komfort

Już niedługo okolice Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie zmienią się nie do poznania, a pielgrzymi i turyści będą mogli czuć się bardziej komfortowo. Każdego roku Gietrzwałd odwiedza nawet 800 tysięcy osób.

Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie zainwestowało w poprawę warunków. Powstały miejsca parkingowe i plac targowy. Przebudowano ulicę Klasztorną, a w sierpniu ma się zakończyć budowa otoczenia rekreacyjnego. Docelowo powstanie tam 130 miejsc parkingowych, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ścieżki dla pieszych, place zabaw dla dzieci, platforma widokowa, amfiteatr na 250 miejsc, sanitariaty i dom pracy twórczej dla artystów. Teren zostanie oświetlony. Stworzone zostaną miejsca do odpoczynku i ustawione kosze na śmieci.

Jak mówi wójt gminy Gietrzwałd Mieczysław Ziółkowski prace, które zakończą się latem zmienią okolice sanktuarium nie do poznania. Kosz inwestycji to ponad 4 miliony złotych.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, Ziółkowski
wójt gminy Gietrzwałd, fot. Monika Szczygło
Sołtysi świętowali w Gietrzwałdzie

Z okazji Dnia Sołtysa w Urzędzie Gminy w Gietrzwałdzie spotkali się przedstawiciele okolicznych sołectw. Spotkanie zorganizował wójt gminy - Mieczysław Ziółkowski, według którego jest to wyjątkowa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV