Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąsiad zarzucał sąsiadowi, że znęca się nad jego kotem. Sąd go uniewinnił

Sterylizacja psów i kotów jest sposobem na walkę z bezdomnością zwierząt

W samym tylko Olsztynie rocznie zapada około 8 wyroków skazujących za znęcanie się nad zwierzętami. To trudne sprawy, w których często trzeba wydać wyrok uniewinniający z braku dostatecznych dowodów.

Tak stało się w przypadku apelacji od wyroku Sądu Rejonowego w Piszu, który uniewinnił Andrzeja Z. od zarzutu znęcania się nad kotem sąsiada. Według świadka miał go spychać z murku i szczuć swoim psem. W rezultacie kotu musiano amputować ogon.

Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Leszek Wojgienica utrzymał w mocy wyrok piskiego sądu argumentując, że nie zgromadzono wystarczających dowodów w tej sprawie, by w krótkiej, bardzo lakonicznej apelacji usiłować podważyć rozstrzygnięcie sądu pierwszej instancji. Apelację wniósł prokurator, który według sądu popełnił błąd, twierdząc że kot był kilkukrotnie gryziony przez psa, o czym świadczyć miał krwiak na podbrzuszu. A tymczasem według oceny biegłego krwiak znajdował się na ogonie. Wyrok jest prawomocny.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

(dgrz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pies, wyrok, Pisz, zwierzę
Do sądu trafił akt oskarżenie przeciwko 30-latkowi, który pobił w Elblągu 11-letniego Michała

Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie przesłała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia w głośnej sprawie pobicia 11-letniego Michała. Do zdarzenia doszło w Elblągu w listopadzie ubiegłego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV