Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sceny jak z sensacyjnego filmu w Kisielicach koło Iławy. Złodzieje biżuterii zatrzymani w pościgu

Policja, Fot. Archiwum RO

Nowomiejscy policjanci namierzyli jadącego audi złodzieja podejrzanego o kradzież złotej biżuterii w Nowym Mieście Lubawskim.

Jak relacjonuje relacjonuje młodszy aspirant Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji samochód, którym poruszał się podejrzany nie zatrzymał się do kontroli i aby uniknąć zatrzymania próbował potrącić policjanta.

Wówczas funkcjonariusz oddał z broni służbowej kilka strzałów w koła auta. Mężczyzna ominął policyjną blokadę i razem z pasażerem wyskoczyli z samochodu i zaczęli uciekać. Zostali zatrzymani po krótkim policyjnym pościgu.

Zatrzymany 32-letni kierowca usłyszał także zarzuty licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie całej Polski. Ponieważ jest recydywistą, tylko za kradzieże z włamaniem może mu grozić do 15 lat więzienia. Przestępca został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Dodajmy, że 35-letni pasażer auta usłyszał zarzut kradzieży karty bankomatowej. Obaj są mieszkańcami Katowic.

 

Autor: A.Socha/P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pościg, Nowe Miasto Lubawskie
Są oskarżeni o wymuszanie zeznań, poniżanie i pobicie. Sprawa olsztyńskich policjantów trafiła przed sąd w Ostródzie

Sprawa olsztyńskich policjantów podejrzanych o stosowanie gróźb i przemocy została przekazana do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Ostródzie. W sprawie występuje 17 byłych funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV