Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Schroniska w czasie epidemii

Schronisko Tomaryny

W audycji „Cztery łapy” postanowiliśmy zająć się tematem schroniska dla zwierząt w czasie epidemii koronawirusa.

Jak wygląda aktualnie życie w tych miejscach? Co zmieniło się od czasy prowadzenia epidemii? Jak pracownicy radzą sobie z dużą liczną codziennych obowiązków?

Na te i inne pytania odpowiadają  Monika Kulesza ze Schroniska dla Zwierząt w Tomarynach, Agnieszka Korbal-Bondarczuk ze Schroniska w Lubajnach pod Ostródą oraz Anna Barańska z olsztyńskiego azylu dla bezdomnych zwierząt. Rozmawia Monika Szczygło.

Posłuchaj audycji Cztery łapy

ADOPCIAKI

Bajkał i Igła to przepiękne psy w typie karelskiego psa na niedźwiedzie, które trafiły do schroniska jako niechciane osobniki z pseudohodowli. Są psami bardzo reprezentacyjnymi, efektownymi, o niezależnym, lecz interesującym charakterze, które zdecydowanie nie nadają się na domową maskotkę. Są energiczne, odważne i bardzo inteligentne. Ogromnie cenią sobie kontakt z człowiekiem, chętnie spacerują i eksplorują teren, z radością ze wspólnie spędzanego czasu brykają jak szczeniaki. Psy przebywają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach.

Od lewej: Bajkał, obok Igła

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Szczygło

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w epidemia, psy, zwierzęta
W Polsce wprowadzono stan epidemii. Placówki oświatowe zamknięte do Wielkanocy. Wzrosły kary za złamanie kwarantanny

Wprowadzamy stan epidemii, który daje nowe prerogatywy, ale też nakłada na nas nowe obowiązki - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Żeby zapobiegać kolejnym rozprzestrzenianiom...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV