Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ścieżki rowerowe już są teraz będą ścieżki dla pieszych

na mapie zaznaczono ścieżki rowerowe na terenie gminy Miłomłyn

Umocnienie nabrzeża, budowę ścieżki dla pieszych, slipu zjazdowego dla jachtów i łodzi oraz pomostu cumowniczego – przewiduje projekt zagospodarowania nabrzeża Kanału Elbląskiego w Miłomłynie.

Inwestycja uzyskała wsparcie samorządu województwa warmińsko-mazurskiego kwotą ponad 138 tysięcy złotych.

– Do końca tego roku zakończy się przebudowa Kanału Elbląskiego, a w sezonie szlak będzie w pełni dostępny dla wodniaków – zapewnia marszałek województwa Jacek Protas.

Samorząd województwa przekazał środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na wsparcie także innych inicjatyw. Miłomłyn dostał dofinansowanie także na budowę wieży widokowej. To kwota prawie 90 tysięcy złotych.

183 tysiące złotych trafią też do Młynar na odtworzenie nawierzchni placu w rynku. Innym projektem dofinansowanym przez samorząd województwa jest modernizacja ogrodzenia oraz kupno nowych urządzeń na boisko we wsi Kłębowo w gminie Lidzbark Warmiński. Na wsparcie tej inwestycji przyznano ponad 33 tysiące złotych. (wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kłębowo, Miłomłyn, Kanał Elbląski
Zabytkowe pochylnie mogą trafić na listę UNESCO

Samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczęły starania o wpisanie systemu zabytkowych pochylni nad Kanałem Elbląskim na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wniosek w tej sprawie wpłynął do Narodowego Instytutu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV