Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sebastian Rozwadowski: w Dakarze pojedziemy autem marzeń

Sebastian Rozwadowski. Fot. Wojciech Jermakow

Olsztyński pilot rajdowy – Sebastian Rozwadowski odlicza już dni do wylotu za Ocean, gdzie znów weźmie udział w morderczym rajdzie Dakar. Jego litewski kierowca Benediktas Vanagas liczy na dobry rezultat. Olsztynianin, który wczoraj spotkał się z kibicami – również. Jak mówi – wszystko jest już gotowe

Sportowiec z Olsztyna nie ukrywa, że wspólnie z litewskim kierowcą chcieliby zakończyć rajd jak najwyżej. Głównym celem jest ukończenie rajdu. Ale realnie myślimy o pierwszej dwudziestce. Wszystko to co będzie powyżej, będzie super – dodał kierowca.

2 stycznia karawana ruszy z Asunción. Drugi rok za trasę odpowiada pięciokrotny triumfator Rajdu Dakar, były motocyklista, Marc Coma. Według Hiszpana rajd zostanie poprowadzony najtrudniejszymi trasami w historii wyścigu.

Duet do rywalizacji wyruszy nowym autem. Jest to ten sam model, którym Nasser Al-Attiyah, zdobył tegoroczny puchar świata. Fizycznie jestem przygotowany. Pozostało do odrobienia trochę lekcji teoretycznych. Samo auto to szczyt marzeń – zakończył kierowca.

Rajd Dakar w 2017 roku gościć będzie w trzech państwach Ameryki Południowej. 39. edycja Dakaru rozpocznie się 2. stycznia 2017 roku, a zakończy się 14. stycznia.

Start Dakaru położony będzie w stolicy Paragwaju – Asunción. Następnie zawodnicy udadzą się do Boliwii, gdzie w La Paz na 8. stycznia planowany jest dzień przerwy. Stamtąd trasa kolejnej edycji Rajdu Dakar poprowadzi do Argentyny, a dokładniej do mety rajdu w Buenos Aires.

Dakar będzie liczyć około 9000 km. Spora część trasy będzie nowa. Będzie ona prowadzić z Asunción przez region Gran Chaco wzdłuż Jeziora Titicaca do La Paz. Następnie z La Paz przez Andy na południe do Argentyny i na wschód przez argentyńską Pampę i Nizinę La Platy do Buenos Aires. Paragwaj będzie piątym krajem z Ameryki Południowej, w którym zostanie rozegrany Rajd Dakar. W sumie Dakar odwiedził już prawie 30 państw.

(mswin/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dakar, rozwadowski, marc coma, daka 2017
Sebastian Rozwadowski w Radiu Olsztyn

Gościem Radia Olsztyn był pilot rajdowy z Olsztyna Sebastian Rozwadowski, który w Rajdzie Dakar 2016 jechał z kierowcą litewskim Benediktasem Vanagasem. Ich załoga w klasyfikacji generalnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV