Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sebastian Rozwadowski wrócił z Rajdu Dakar. Witali go przyjaciele i rodzina [VIDEO]

Sebastian Rozwadowski tuż po powrocie do Olsztyna. Fot. M.Świniarski

Olsztyński pilot rajdowy – Sebastian Rozwadowski wrócił do domu po ukończeniu Rajdu Dakar. Jadąc z litewskim kierowcą – Benediktasem Vanagasem – olsztynianin zanotował 30. rezultat.

W Olsztynie witali go przyjaciele i rodzina. Sebastian nie ukrywał, że jeszcze dwa dni temu korzystał z argentyńskiego słońca, a temperatura sięgała ponad 40 stopni w cieniu. Nie zamierza jednak narzekać na pogodę. Tym bardziej, że jest szczęśliwy, iż udało się dojechać do mety.

Litewsko – polska załoga miała olbrzymie problemy techniczne i wielokrotnie była o włos od poddania się. Jak mówił Sebastian Rozwadowski, najtrudniejsze chwile przeżywał, kiedy trzeba było pokonać 80 kilometrów w całkowitych ciemnościach, będąc w centrum pustyni.

Na domiar złego zakopaliśmy się w półmetrowym fesz feszu. To taka piaskowa mąka, w której utknęliśmy na dobrą godzinę.

 ? ZOBACZ, JAK WITANY BYŁ W OLSZTYNIE SEBASTIAN ROZWADOWSKI ?

Bardzo ciekawych opowieści Sebastiana Rozwadowskiego z tegorocznej edycji Rajdu Dakaru będzie można posłuchać już w czwartek. O 17:00, w olsztyńskim hotelu Dyplomat, spotkanie z olsztyńskim pilotem rajdowym poprowadzą: Maciek Świniarski z redakcji sportowej Radia Olsztyn i Wojciech Fijałkowski – z Automobilklubu Warmińskiego. Zapraszamy!

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rajd Dakar, Wojciech Fijałkowski, video
Sebastian Rozwadowski wraca do Polski. Wiemy, kiedy spotka się z kibicami

Już w najbliższy czwartek, pilot rajdowy, uczestnik Rajdu Dakar - Sebastian Rozwadowski po raz pierwszy spotka się z kibicami i dziennikarzami. Fanów motoryzacji zapraszamy w czwartek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV