Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sebastian Stankiewicz: pracuję w usługach, które staram się wykonywać bardzo dobrze

fot. materiały prasowe / G.Kasjaniuk

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w  programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się również goście ze świata kultury.

Okno Na Kulturę” tym razem  poważne i zabawne. Gościem jest Sebastian Stanki Stankiewicz – aktor filmowy, teatralny i artysta kabaretowy.  Zgodnie z myślą Konstantego Stanisławskiego udowadnia, że nie ma małych ról, są tylko mali aktorzy. Każdy jest występ, nawet w najmniejszym epizodzie pokazuje kunszt aktora charakterystycznego. Od sprzedawcy dywanów w „Bez wstydu” (2012), przez pana ze sklepu zoologicznego w „Komisarzu Alexie’ (2012) na zapitym sąsiedzie w „Dziewczynie z szafy” (2013) skończywszy. Stankiewicz ze swoich warunków uczynił niezaprzeczalny atut kreując galerię niepowtarzalnych i krwistych postaci. Z każdego epizodu stara się zrobić aktorską perełkę.

Sebasatian Stankiewicz  znany jest z Kabaretu na Koniec Świata, z roli Miśka w „Listach do M”, syna pani Basi w „Uchu Prezesa”, ale też z roli w „Człowieku z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa. Obecnie występuje w polskiej wersji Saturday Night Live SNL Polska.

Jego aktorskim mistrzem jest Philip Seymour Hoffman, który swoim talentem udowodnił, że miejsce aktora charakterystycznego jest nie tylko na drugim planie. Stankiewicz podąża jego śladami i czeka na rolę, która w pełni pozwoli ujawnić mu jego niezaprzeczalny talent. Z naszym gościem rozmawiamy o kondycji polskiego kabaretu, aktorstwie i wielbionej przez niego metodzie Stanisławskiego.

 

Posłuchaj audycji:

 

Autor: G.Kasjniuk

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olsztyński Bank Żywności podziękował wolontariuszom i podsumował miniony rok

Na Warmii i Mazurach 4 i pół tysiąca wolontariuszy angażuje się w akcje Banku Żywności. To dzięki nim do osób potrzebujących trafiło w tym roku 2...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV