Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sejm zajmie się pomocą dla strażaków-ochotników

Fot. Łukasz Węglewski

Sprawą lepszych ubezpieczeń, rent i pieniędzy na rehabilitację dla strażaków-ochotników zajmie się sejm. To efekt rozmów między Teresą Piotrowską, Ministrem Spraw Wewnętrznych a regionalnymi szefami Ochotniczej Straży Pożarnej.

W rozmowach uczestniczył m.in. prezes Zarządu OSP na Warmii i Mazurach, marszałek Jacek Protas. Radiu Olsztyn powiedział, że Teresa Piotrowska zapewniła, iż w przyszłym tygodniu spotka się z grupą parlamentarzystów zajmujących się strażą pożarną.

00:00 / 00:00

Ta decyzja spowoduje, że strażacy-ochotnicy nie będą musieli zbierać podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Gdyby parlamentarzyści nie przygotowali jej samodzielnie, to – żeby sprawą zajął się sejm – ochotnicy musieliby najpierw zebrać 100 tysięcy podpisów.

Jak zaznaczył Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, rozmowy z ministrem spraw wewnętrznych dotyczyły także finansowania ubezpieczeń i rent. W tej kwestii również doszło do porozumienia. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z budżetu państwa ze środków Komendanta Głównego Straży Pożarnej. (mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż, sejm
Posłowie oceniają expose premier Ewy Kopacz

Expose Ewy Kopacz trwało niespełna godzinę i zawierało wiele obietnic. Premier poruszyła między innymi kwestię bezpieczeństwa w kontekście konfliktu na Ukrainie i zapowiedziała wzrost wydatków na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV