Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sejmik przegłosował obniżenie pensji marszałkowi województwa

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Fot. UM

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego z niższą pensją. O obniżeniu zadecydował dziś sejmik województwa.

Obniżenie pensji samorządowców to pokłosie afery z nagrodami dla członków rządu. Po niej ukazało się rozporządzenie obniżające wynagrodzenie m.in marszałków województw.

Teraz sejmik zastosował je w praktyce. – Pensja nie powinna zostać obniżona, ale przepisy zostały wprowadzone – mówił Edward Adamczyk, szef Klubu Radnych PSL. Za obniżeniem głosowała też opozycja. – Taką mamy rzeczywistość i takie jest prawo – komentował Patryk Kozłowski, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Sam marszałek, Gustaw Marek Brzezin obniżkę ocenia negatywnie.

W samorządzie jestem tyle lat, że będę pracował za każde pieniądze. Natomiast źle się stało, że działania polityczne uderzają w samorządy

-zaznaczał marszałek.

W całej Polsce przepisy mają obowiązywać od przyszłego miesiąca. Obniżają zasadnicze wynagrodzenie samorządowców o 1200 zł.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pensja, wynagrodzenia, Gustaw Marek Brzezin
Marszałek województwa: „Poprawiło się wykorzystanie unijnych funduszy”. Opozycja: „Balansujemy na krawędzi i jesteśmy w ogonie województw, które mają problemy”

Ministerstwo alarmowało – marszałek uspokaja. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego podał najnowsze dane dotyczące wykorzystania unijnych pieniędzy zapisanych w Regionalnym Programie Operacyjnym. Wiosną tego roku wiceminister inwestycji i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV