Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sejmik wojewódzki powołał nowego skarbnika

Fot. A. Piedziewicz

Województwo warmińsko-mazurskie ma nowego skarbnika. Sejmik województwa powołał na to stanowisko Aleksandrę Waszkiewicz.

Aleksandra Waszkiewicz od 2002 roku pracowała w Urzędzie Marszałkowskim, pełniła funkcję zastępcy dyrektor departamentu budżetu. Przypomnijmy, że sejmik miał powołać nowego skarbnika już dwa miesiące temu, ale to się nie udało. Osoba wskazana wówczas przez zarząd województwa ostatecznie zrezygnowała ze starania się o to stanowisko. Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin przekonuje, że znalezienie chętnej osoby nie było proste.

We wszystkich samorządach, czy to jest gmina, czy powiat, czy województwo, zarobki są podobne. Natomiast obowiązki i odpowiedzialność są największe tutaj, w województwie. Wielomilionowy budżet, do tego jeszcze środki unijne

– mówi marszałek.

00:00 / 00:00

Powołanie nowego skarbnika województwa było konieczne ze względu na śmierć wieloletniego skarbnika Marka Baumana, który odszedł w styczniu tego roku.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejmik województwa, Gustaw Marek Brzezin, skarbnik
Nowy oddział w olsztyńskim Szpitalu Pulmonologicznym. Leczenie rzadkich chorób układu oddechowego będzie łatwiejsze

Szpital Pulmonologiczny w Olsztynie otworzył nowy oddział, który  ma zajmować się przede wszystkim wykrywaniem i leczeniem rzadkich chorób układu oddechowego, a także rzadkich nowotworów płuc. To...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV