Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sekcja zwłok ma wyjaśnić przyczyny śmierci policjanta z Warszawy

Fot. Fotolia.com

Sekcja zwłok ma pomóc w wyjaśnieniu okoliczności śmierci 32-letniego policjanta z Warszawy, który wypadł z łódki do jeziora Ublik Wielki niedaleko Giżycka.

W poniedziałek trzej warszawscy policjanci wypłynęli łodzią wiosłową na jezioro i w pewnym momencie wszyscy wpadli do wody. Dwóch uratowali strażacy, natomiast trzeciego poszukiwano do wczoraj, m.in. z użyciem sonaru i drona.

 

Wieczorem, jego ciało znaleziono 20 metrów od brzegu, na głębokości 5 i pół metra. Na miejscu był obecny prokurator, który zarządził sekcję zwłok 32-latka – poinformował Maciej Prokop, zastępca Prokuratora Rejonowego w Giżycku.

Planowane jest w dniu dzisiejszym albo najpóźniej w dniu jutrzejszym wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Jutro będzie przeprowadzona sekcja zwłok. Wstępne jej wyniki będą mogły nakreślić dalszy tok tego postępowania. Jest rutynowe, jak w zasadzie w każdej sprawie tego typu.

00:00 / 00:00

Jak informuje oficer prasowy giżyckiej policji młodszy aspirant Iwona Chruścińska, dwaj policjanci, których uratowano, trafili do szpitala.

Jeszcze tego samego dnia zostali z niego wypuszczeni. Okazało się też, że byli pod wpływem alkoholu.

00:00 / 00:00

Prokurator Maciej Prokop dodaje, że wszyscy trzej policjanci byli kolegami i w czasie wolnym przyjechali na Mazury na majówkę. Na razie nie wiadomo, kiedy będą znane wyniki sekcji zwłok 32-latka.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, sekcja zwłok
Wszczęto postępowanie w sprawie gróźb kierowanych do sprawcy wypadku w Szczytnie

Policja w Szczytnie wszczęła postępowanie w sprawie gróźb karalnych kierowanych do mężczyzny, który 25 kwietnia rozpędzonym autem wjechał w wózek z bliźniętami. Jedno z dzieci zmarło....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV