Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Seksualne ankiety w szczycieńskich szkołach. Kurator oświaty jednoznacznie: to nie powinno mieć miejsca

Fot. fotolia

Sprawa ankiet z pytaniami o seks, które wypełniali uczniowie szczycieńskich podstawówek, trafiła do rzecznika dyscyplinarnego nauczycieli. To wynik kontroli warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty.

W ocenie Krzysztofa Marka Nowackiego mogło dojść do złamania prawa oświatowego. Jak argumentował, dyrekcja szkoły jest filtrem, który powinien nie dopuścić, by kwestionariusze trafiły do uczniów. I tak się stało, ale dopiero po fakcie. Kiedy zorientowano się jakie pytania zawiera ankieta – wstrzymano ją.

Chodzi o kwestionariusze diagnozujące problemy społeczne, które trafiły do szkół z urzędu miasta. Obok pytań dotyczących używek i przemocy pojawiły się wątki dotyczące seksualności. Ankiety przygotowała zewnętrzna firma, a uzyskane wyniki miały być porównane z krajowymi badaniami Europejskiego Programu Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków.

Kwestionariusze, w których pytano m.in. o najlepszy wiek i powody rozpoczęcia współżycia mieli wypełniać uczniowie od 4 do 8 klasy. To nie powinno mieć miejsca –  podkreśla kurator Krzysztof Marek Nowacki.

00:00 / 00:00

Komisja może upomnieć dyrektorów lub nawet pozbawić ich stanowisk. Ankiety, zanim je wstrzymano, wypełniali uczniowie SP2 i SP6 w Szczytnie – w sumie około stu dzieci.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ankieta, kuratorium oświaty, Krzysztof Marek Nowacki, seks
Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Na Szlaku Św. Jakuba” w Olsztynie zainaugurowali nowy rok akademicki. To będzie drugi rok jego działalności - Uniwersytet powołano w marcu minionego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV