Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senator Staroń złożyła projekty ustaw chroniące spółdzielczych lokatorów

Senator niezależna Lidia Staroń

Niezrzeszona senator z Warmii i Mazur Lidia Staroń przekazuje partii rządzącej projekty ustaw, które mają zwiększyć ochronę spółdzielczych lokatorów.

Pomysłodawczyni projektów – senator Staroń mówi, że projekty chronią spółdzielców między innymi przed nielegalnymi eksmisjami. Nie może być takiej sytuacji, że osoba jest członkiem spółdzielni, a nie ma lokalu w tej spółdzielni. Bardzo często prezesi przyjmowali na członków spółdzielni swoje drużyny po sto osób, żeby były dyspozycyjne, kiedy trzeba było podejmować uchwały na zebraniach – mówi senator.

00:00 / 00:00

Prezes Sosnowieckiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości Społecznej Irmina Dobrowolska powiedziała, że większa ochrona lokatorów jest konieczna. Sprzedano nas razem z mieszkaniami. 850 rodzin w tej chwili walczy o to, żeby zatrzymać dach nad głową. Jedna osoba zakupiła wszystkie mieszkania a potem sprzedała do kolejnych spółek. Spółki pobrały kredyty pod hipotekę tych mieszkań i teraz mamy licytację mieszkania, którego lokator nie wziął ani złotówki kredytu – mówi Irmina Dobrowolska.

00:00 / 00:00

Projekty przesłano do prezesa PiS, szefa klubu parlamentarnego tej partii i Ministerstwa Infrastruktury. Jeżeli nie zyskają akceptacji rządzących, lokatorzy zapowiadają zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem w tej sprawie. Aktualnie w sprawie mieszkań spółdzielczych toczą się prace nad dwoma projektami ustaw, resortu Infrastruktury oraz Kukiz 15. Oba, według przedstawicieli ruchów lokatorskich, nie zabezpieczają interesów spółdzielców.

(iar/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidia Staroń, Prawo Spółdzielcze, Ochrona Lokatoró
Spółdzielnia kontra ratusz. Kto wygra bitwę o śmieci?

Olsztyńska prokuratura przygląda się sprawie opłat za śmieci w Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na razie wszczęła postępowanie wyjaśniające i zażądała dokumentów. Spór zaczął się w 2013 roku,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV