Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Senior bezpieczny na drodze. Policja organizuje ogólnopolską akcję

Fot. D. Grzymska

Co roku tylko w powiecie olsztyńskim ginie około 30 pieszych, w tym seniorów. Według statystyk krajowych to właśnie ta grupa stanowi istotny odsetek ofiar wypadków.

Główną przyczyną jest nieuwaga. Jak przyznaje nadkom. Piotr Godlewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie najczęściej jest to wtargnięcie na jezdnię, lub przebieganie na czerwonym świetle:

Jeżeli skupimy się tylko na statystykach Olsztyna, to główną przyczyną jest nieostrożne wejście pod jadący pojazd lub przejście na czerwonym świetle.

00:00 / 00:00

W trosce o bezpieczeństwo seniorów Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, oraz policja zorganizowali ogólnopolską akcję „Senior na drodze. Jestem świadomy-będę bezpieczny”. Takie spotkanie odbyło się także w Olsztynie. Jak mówi Krzysztof Wójcik, ekspert ruchu drogowego, nie chodzi o to, by wskazywać winnych, a unikać zagrożeń.

Cała akcja polega właśnie na tym, żeby nie wskazywać winnych, tylko żeby unikać niechcianych zdarzeń.

00:00 / 00:00

Podobne spotkania odbyły się w 34 miastach w kraju.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ministerstwo infrastruktury, Piotr Godlewski, Krzysztof Wójcik, Senior na drodze. Jestem świadomy-będę bezpieczny
Ministerstwo Infrastruktury zapowiada kolejne inwestycje na Warmii i Mazurach

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 17 programów inwestycji dla zadań drogowych. Łączny ich koszt to ok. 215 mln zł - poinformował resort. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV