Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Seniorzy będą mogli dojechać do swoich działek

Działkowcy w Elblągu, fot. Mira Stankiewicz

Elbląski ZKM przygotuje specjalne połączenie autobusowe, które umożliwi działkowcom-seniorom dotarcie do ogrodów w okolicy Bażantarni.

Do porozumienia doszło po protestach starszych mieszkańców Elbląga, którzy po zamknięciu na czas robót drogowych linii tramwajowej nr 2 mają utrudniony dojazd po swoje plony. Niektórzy mają nawet do przejścia po 3 km , a to dla 80- czy 90-letnich działkowców jest zbyt trudne.

Od 30 lat tu pracuję, mam 80 lat. Jestem samotna, nikt mi nie pomaga. Wszystko z działki sobie noszę w torbie. Zarząd Komunikacji Miejskiej w poniedziałek ułoży harmonogram dojazdów do Bażantarni, na który zgodzili się działkowcy. –  powiedziała radiu Olsztyn Pani Irena.

Od 1 października komunikacja tramwajowa ma zostać przywrócona. Sprawa dotyczy kilku ogrodów położonych we wschodniej części Elbląga, które mają ok. 150 działkowców powyżej 70 roku życia. (mstan/łw)

Problemem działkowców-seniorów w Elblągu zajęła się Mira Stankiewicz – posłuchaj

00:00 / 00:00

Działkowcy w Elblągu, fot. Mira Stankiewicz

Działkowcy w Elblągu, fot. Mira Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w działka, senior
Seniorzy serfują po internecie

Na Warmii i Mazurach rośnie liczba seniorów korzystających z internetu. W obsłudze komputera pomagają im tak zwani latarnicy. Są to wolontariusze, którzy uczą pokolenie 50+ podstaw...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV