DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Seniorzy z Elbląga wicemistrzami Polski w maratonie nordic walking

Dwoje zawodników Klubu „Elbląskie Włóczy-kije” Halina Markowska w kategorii K 60-64 i Andrzej Chudziński w kategorii M 65-69 wywalczyli srebrne medale w 7. Mistrzostwach Polski Nordic Walking rozegranych w Jastrowie. To nie są pierwsze sukcesy elblążan, ale w zawodach długodystansowych to był ich debiut.

Maraton to ogromne wyzwanie dla każdego śmiałka.  Od października do marca przeszliśmy 1400 km – powiedział Andrzej Chudziński. Autorką cyklu przygotowań jest Halina Markowska, która przyznaje, że decyzja o maratonie dojrzewała 2 lata. Założenia były proste i zostały spełnione: przejść 42 km 195 metrów, przeżyć i to wszystko w czasie poniżej 6 godzin.

To był pierwszy maraton Włóczy-kijów i na pewno nie ostatni. Elbląski Klub Nordic Walking zrzesza około 80 zawodników. Większość to osoby dojrzałe, które wciąż chcą być aktywne sportowo.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Mistrzostwa Polski, nordic walking, Halina Markowska
Sukces juniorek KKS-u Olsztyn

Pierwsze miejsce w swojej grupie zajęły juniorki KKS-u Olsztyn w jednym z sześciu turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski. Olsztynianki pokonały wszystkie rywalki: UKS 51 Lublin, UKS Huragan...