Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Seniorzy z lepszą opieką niż dotychczas. Minister Rafalska zaprezentowała program „Opieka 75 plus”

Elżbieta Rafalska, fot.premier.gov.pl

57,4 mln zł ma być przeznaczone na program dofinansowania usług opiekuńczych seniorów „Opieka 75 plus” – poinformowała we wtorek minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. seniorów.

Program ma zwiększyć dostępność do usług opiekuńczych dla osób od 75. roku życia, które mieszkają na terenach gmin do 20 tys. mieszkańców. Chcemy zainteresować gminy rozwijaniem usług opiekuńczych – podkreśliła minister.

Środki z programu mają być przeznaczone na zwiększenie liczby godzin usług opiekuńczych u osób, które już z nich korzystają oraz na dofinansowanie usług opiekuńczych u tych seniorów, którzy dotychczas ich nie otrzymywali.

Naszym celem jest zwiększenie dostępu do usług opiekuńczych i większe bezpieczeństwo seniorów” – podkreśliła minister. Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. osób.

Autorzy: O. Zakolska, P. Żebrowski (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senior, ministerstwo pracy, Elżbieta Rafalska
Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej świętuje i podsumowuje mijający rok

Obchody 21-lecia istnienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej świętowano w Olsztynku. Rocznica była także okazją do podsumowania tegorocznej działaności. Zdaniem prezesa Wojciech Rucińskiego wszystkie plany zostały zrealizowane,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV