DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Sensacja! Huragan Morąg eliminuje Zagłębie Lubin

Huragan Morąg sensacyjnie pokonał Zagłębiem Lubin 3:2 w 1/32 piłkarskiego Pucharu Polski.

Zespół z Ekstraklasy od początku spotkania miał przewagę, którą udokumentował w 17 minucie. Po akcji prawą stroną Patryka Muchy bramkę strzelił Jakub Mareš. Lubinianie po zdobyciu gola nie cofnęli się – cały czas atakowali, jednak dobrze dysponowany w bramce był Mateusz Lawrenc. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa nie zwiastowała nadchodzących emocji. Co więcej – Zagłębie w 49 minucie mogło podwyższyć prowadzenie, jednak Mareš nie trafił z rzutu karnego. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 55 minucie, kiedy Joao Augusto wyrównał stan meczu. Mało kto mógł jednak podejrzewać, że III-ligowiec pójdzie za ciosem, a tak właśnie się stało. W 81 i 87 minucie morążanie podwyższyli wynik na 3:1 za sprawą Dariusza Boczko oraz Mateusza Jajkowskiego. Jednak to nie był koniec emocji – w 90 minucie kontaktowe trafienie zanotowali „Miedziowi”, a konkretnie Maciej Dąbrowski. Ostatecznie to Huragan cieszył się z niespodziewanego triumfu – pokonanie drużyny z Ekstraklasy stanowi jeden z największych, jeśli nie największy sukces w historii klubu.

Czesław Żukowski, trener Huraganu Morąg podkreślał: – Moja drużyna zdała egzamin:

00:00 / 00:00

Z kolei trener gości, Mariusz Lewandowski krótko podsumował grę swoich zawodników:

Piotr Łysiak, pomocnik Huraganu dodaje, że drużyna zostawiła na boisko całe serce:

Huragan: 1. Mateusz Lawrenc – 15. Jakub Stankiewicz (75, 5. Adam Paliwoda), 14. Igor Biedrzycki, 2. Rafał Maciążek, 8. Mateusz Jajkowski – 17. Patryk Rosoliński, 10. Daniel Michałowski, 3. Piotr Łysiak, 20. Paweł Galik, 7. Rafał Kruczkowski – 9. João Criciúma. Grał także: 4. Dariusz Boczko.

Zagłębie: 96. Mateusz Kuchta – 24. Jakub Tosik, 5. Maciej Dąbrowski, 3. Saša Balić, 77. Łukasz Moneta – 15. Patryk Mucha (59, 2. Bartosz Kopacz), 8. Łukasz Poręba (75, 21. Olaf Nowak), 28. Mateusz Matras, 16. Paweł Żyra, 39. Damjan Bohar (46, 37. Władisław Sirotow) – 26. Jakub Mareš.

Autor: K. Piasecka/A. Dybcio
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Puchar Polski, Huragan Morąg
Bez niespodzianki w Elblągu. Olimpia przegrywa ze Śląskiem Wrocław

Drugoligowi piłkarze Olimpii Elbląg przegrali w 1/32 Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław 0:3. Dwie bramki zdobył Arkadiusz Piech, a jedno trafienie dołożył Mateusz Radecki. Zwycięstwo drużyny...