DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Sensacja w Bydgoszczy! Stomil pokonał Zawiszę!

Niezwykle cenne trzy punkty zainkasowali na swoje konto piłkarze Stomilu Olsztyn. W meczu 24. kolejki I ligi olsztynianie pokonali w Bydgoszczy faworyzowanego Zawiszę 3:2.

Trener Stomilu – Zbigniew Kaczmarek – ma się z czego cieszyć, bo nadal są szanse na utrzymanie ligowego bytu. Jednak kolejny raz miał prawo mieć sporo zastrzeżeń do arbitrów. Tym razem sędzia nie podyktował w pierwszej połowie rzutu karnego dla olsztynian.

00:00 / 00:00

Sytuacji z pierwszej połowy starał się nie rozgrzebywać Grzegorz Lech – strzelec dwóch bramek. Arbiter pokazał bowiem na „wapno” w drugiej połowie, a jedenastkę zamienił na gola właśnie popularny Lesiu.

(rozmawiał Maciej Świniarski)

Zawisza Bydgoszcz – Stomil Olsztyn 2:3 (1:2)
0:1 – Paweł Kaczmarek 15, 1:1- Daniel Mąka (22′), 1:2 – Grzegorz Lech (28′), 1:3 – Grzegorz Lech (55′), 2:3 – Vahan Gevorgyan (80′)
Zawisza Bydgoszcz: Witan – Popek (75′ Ostalczyk), Zieliński (46′ Płonka), Strąk, Nawotczyński – Gevorgyan, Mąka, Nasher (57′ Ziajka), Hermes, Wójcicki – Abott
Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Kaczmarek, Remisz (87′ Kun), Baranowski – Hempel, Głowacki, Jegliński, Lech (87′ Niewulis), Suchocki – Piceluk (69′ Kaźmierowski)
czerwona kartka: Niewulis (Stomil) – 90’+3′

…………………………………………..

Komplet wyników 24. kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2012/2013
Olimpia Grudziądz – GKS Tychy 1:3 (0:2)
Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 1:0 (0:0)
Polonia Bytom – Okocimski KS Brzesko 0:3 (0:2)
Flota Świnoujście – Arka Gdynia 3:0 (1:0)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – GKS Katowice 1:0 (0:0)
Kolejarz Stróże – Dolcan Ząbki 2:3 (0:0)
Cracovia – Warta Poznań 2:1 (0:1)
Bogdanka Łęczna – Łódzki KS 3:0 (walkower)

Sytuacja w tabeli
Na czele I ligi znajduje się Termalica Bruk-Bet Nieciecza (48 pkt., bramki: 40-17). Stomil jest na piętnastym miejscu (21 pkt., bramki: 28-36).

Więcej w piłka nożna, Stomil, I liga
Remisowy dwumecz młodych piłkarzy

Około 4 tysięcy osób oglądało drugi towarzyski pojedynek młodzieżowych reprezentacji Polski i Walii. Piłkarze wystąpili w Ostródzie. Trybuny w zdecydowanej większości zapełnili uczniowie miejscowych szkół. Atmosferą...