Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sensacyjna porażka Joanna Jędrzejczyk! Olsztynianka nie obroniła tytułu mistrzyni świata UFC wagi słomkowej

Joanna Jędrzejczyk. Fot. Facebook/Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk nie obroniła mistrzowskiego pasa mieszanych sportów walki w kategorii słomkowej. Polka podczas gali UFC w Nowym Jorku przegrała z Amerykanką Rose Namajunas.

Jędrzejczyk, która wcześniej sześć razy wygrywała walki o mistrzostwo w tej kategorii, tym razem już w pierwszej rundzie została znokautowana przez rywalkę.

Polska była zdecydowaną faworytką pojedynku. Namajunas od początku postawiła jednak twarde warunki. Trafiła mocniej pierwszy raz, ale wtedy Jędrzejczyk wróciła do gry. Przy drugim lewym sierpie 30-letnia Polka również padła na matę. Amerykanka rozpoczęła rozbijanie w parterze. Jędrzejczyk musiała odklepać i po raz pierwszy w MMA przegrała.

Mimo porażki wciąż jestem profesjonalistką. Trzeba się też umieć pokazać po niepowodzeniach. Pracowałam ciężko podczas okresu przygotowawczego, chcę jechać do domu, do Polski. Pobyć z bliskimi. Tam też robię sporo rzeczy, które są dla mnie ważne. Odzyskanie pasa to dla mnie zadanie numer jeden.

– zadeklarowała po walce w rozmowie z dziennikarzami Joanna Jędrzejczyk.

Autor: iar/B.Gajlewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Joanna Jędrzejczyk
Joanna Jędrzejczyk po raz szósty będzie bronić tytuł mistrzyni świata UFC wagi słomkowej

Dziś w nocy w Madison Square Garden w Nowym Jorku odbędzie się gala UFC 217. Najlepsza zawodniczka globu - olsztynianka Joanna Jędrzejczyk - zamierza potwierdzić, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV