DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Sensacyjna wygrana Meblarzy z Gwardią Opole

Meble Wójcik sprawiły ogromną niespodziankę wygrywając z faworyzowaną Gwardią Opole 23:20, mimo prowadzenia gości do przerwy 15:11.

Pierwsza połowa była wyrównana, prowadzenie często się zmieniało, dopiero w ostatnich minutach kilka błędów i Gwardia odskoczyła na cztery trafienia.

W to, co wydarzyło się w drugiej połowie, aż trudno uwierzyć. Grający 12-osobowym składem (3 bramkarzy i 9 zawodników z pola) gospodarze rzucili się do ataku. Pięć kolejnych trafień, spowodowały, że w 39 minucie Meble wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu.

Trener Gwardii Rafał Kuptel zadawał sobie pytanie co stało się z jego zespołem.

00:00 / 00:00

Trener Wójcik Mebli Jacek Będzikowski nie krył radości z drugiego zwycięstwa w rozgrywkach.

………………………………………….

Meble Wójcik Elbląg – Gwardia Opole 23:20 (11:15)
KS Meble Wójcik Elbląg: Dudek, Fiodor, Ram – Nowakowski (7), Janiszewski (6), Kupiec (3), Dorsz (2), Olszewski (2), Adamczak (2), Moryń (1), Malandy, Żółtak.
Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki, Zając – Mokrzki (4), Morawski (4), Łangowski (3), Zadura (3), Bąk (2), Lemaniak (1), Adamski (1), Siwak (1), Jankowski (1), Tarcijonas, Stańko.

Najbliższy Wójcik Meble Elbląg rozegrają ponownie we własnej hali. W piątek 17 lutego podejmować będą zespół Górnika Zabrze.

(jsal/łw)

Więcej w Piłka ręczna, Meble Wójcik, Jacek Będzikowski
Piłkarki Startu przypieczętowały awans do ćwierćfinału Challenge CUP

Zgodnie z oczekiwaniami kibiców, szczypiornistki KRAM-u Startu Elbląg postawiły kropkę nad "i", awansując do ćwierćfinału europejskich rozgrywek Challenge CUP. W pierwszym meczy elblążanki pokonały azerski ABU...