Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Serca pacjentów ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie zabiły szybciej

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie ma nowy sprzęt. Fot. Agnieszka Podbielska.

Rodzice przekazali Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie monitor funkcji życiowych. Dzięki niemu można zmierzyć ciśnienie, saturację, tętno oraz temperaturę.

– Urządzenie ułatwi pracę, bo badanie może być wykonane nawet, kiedy dziecko jest niespokojne, a takich pacjentów jest wielu. Poza tym sprzęt wzbudza zainteresowanie dzieci – wyjaśnia Teresa Linowska oddziałowa na oddziale kardiologii dziecięcej olsztyńskiego szpitala.

Posłuchaj relacji Agnieszki Podbielskiej

00:00 / 00:00

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie ma nowy sprzęt. Fot. Agnieszka Podbielska.

To wszystko dzięki Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobami i Wadami Serca „Serduszko”, którą założyli rodzice chorych dzieci. Z doświadczenia wiedzą, jak ważna jest dobra opieka szpitalna, dlatego od 2011 roku wspierają oddział kardiologii dziecięcej. Do tej pory udało im się zakupić sprzęt o wartości ponad 105 tysięcy złotych. To m.in. nowoczesne rejestratory holterowskie, przeznaczone do badania małych dzieci oraz pompy infuzyjno-objętościowe, dzięki którym można prowadzić żywienie dojelitowe.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie ma nowy sprzęt. Fot. Agnieszka Podbielska.

Jak dodaje Jolanta Zabłocka, koordynator oddziału kardiologii dziecięcej i Wojewódzkiej Poradni Kardiologicznej – niedobór sprzętu jest największym problemem kardiologii dziecięcej.

W tej chwili szpital stara się o zakup przewoźnego aparatu echokardiograficznego, bo codziennie przybywa pacjentów, którzy muszą być badani przy łóżkach. Koszt nowego monitora funkcji życiowych to 11 tysięcy złotych.

 

(apodb/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Wojewódzki Szpital Dziecięcy, sprzęt
Radni dali zielone światło kontrowersyjnej inwestycji

Konflikt w koalicji olsztyńskiej rady miasta. Część radnych Platformy Obywatelskiej, która jest związana umową koalicyjną z prezydenckim Klubem Radnych Ponad Podziałami wyłamała się z jednego głosowania,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV