Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Serce wyspy” to nowa wystawa w BWA. Prace artystów można obejrzeć w… kapciach

BWA w Olsztynie

Jedenastu artystów związanych ze środowiskiem katowickiej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prezentuje swoje prace w Galerii BWA w Olsztynie. To obiekty, instalacje, rzeźby a także tradycyjne malarstwo.

Tytuł wystawy „Serce wyspy” to nawiązanie do powieści Przypadki Robinsona Cruzoe i próba określenia tego, kim współcześnie jest artysta – tłumaczy Marta Lisok – kuratorka wystawy.

Artyści są badaczami, filozofami, podróżnikami – takimi oczywiście bardziej w sferze wyobraźni. Uwyraźniają pewne sytuacje, które są obecne w naszym otoczeniu. Pokazują nam rzeczywistość z innej perspektywy.

Już na wejściu do sali czekają pamiętane przez niektórych kapcie. Ich założenie nie jest obowiązkowe, to jedna z instalacji autorstwa Izabeli Łęskiej.

Ciało widza reaguje w zupełnie inny sposób, ponieważ te kapcie są za duże i w bardzo znaczący sposób wpływają na sposób, w jaki się poruszamy. Czyli wpływają na taki rodzaj choreografii. Są interaktywnym obiektem. To jest nawoływanie do zbliżenia ze sztuką.

Wystawę Serce wyspy można obejrzeć do 4 listopada.

W olsztyńskim BWA prezentowana jest również twórczość Janusza Połoma, fotografa i filmowca związanego z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował artystę Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Autor: M. Sadowska-Bartoszewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, wystawa, bwa, ASP w Katowicach
„Koalicja Obywatelska niewiele zyskała na tym, że startowała w tej formule”

Wybory personalne najbardziej motywują wyborców – mówił na antenie Radia Olsztyn dr Krzysztof Żęgota z Instytut Nauk Politycznych UWM. K. Kaszubski: Panie doktorze, wysoka frekwencja 52,15....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV