Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Serduszko” chorym serduszkom

Rodzice dzieci z problemami kardiologicznymi wspierają Klinikę Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Założona przez nich Fundacja na Rzecz Dzieci z Chorobami i Wadami Serca „Serduszko” przekazała pododdziałowi kardiologii dziecięcej dwa specjalistyczne łóżeczka i holter do badania zaburzeń rytmu serca. Aparat służy do całodobowego, domowego badania rytmu serca u dzieci. Nowy sprzęt kosztował prawie 10 tysięcy złotych i nie był pierwszym prezent od fundacji „Serduszko”.

Urządzenie jest małe i będą mogły je nosić nawet noworodki – powiedziała Barbara Sapała, wiceprezes Fundacji „Serduszko”. Holter jest niezbędny m.in. do diagnozowania pacjentów po korekcji wrodzonej wady serca, z omdleniami lub bólami w klatce piersiowej.

Tylko w minionym roku, w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, na zaburzenia kardiologiczne leczyło się prawie 200 tysięcy małych pacjentów – powiedziała Radiu Olsztyn dyrektorka placówki, Krystyna Piskorz-Ogórek.

Wrodzone wady serca nie są wyleczalne, a operacje poprawiają jedynie komfort życia chorych – dodała Jolanta Zabłocka, kardiolog i koordynatorka pododdziału kardiologii dziecięcej. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, szpital, Slider, szpital dziecięcy
+Za zamkniętymi drzwiami

Ekslibris biskupa warmińskiego Łukasza Watzenrode, brewiarz Mikołaja Kopernika, atlas z 1592 roku, w którym odnajdujemy mapę z nazwami miast warmińskich – najstarszy księgozbiór na Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV