Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Seria włamań w miejscowościach niedaleko Olsztyna

W miniony weekend w okolicach Jonkowa doszło do serii włamań do domów i na posesje. Władze gminy Jonkowo apelują o czujność i zwracanie uwagi na obce osoby, a policja prosi, by nie chwalić się w mediach społecznościowych wyjazdami na wakacje.

O serii włamań do domów i na posesje w miejscowościach Łomy i Mątki poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych Urząd Gminy w Jonkowie, na terenie którego znajdują się te miejscowości.

„Jeśli ktoś z mieszkańców zauważył podejrzane osoby lub pojazdy prosimy o osobisty kontakt z najbliższą jednostką policji lub telefon pod numer 112. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o zachowanie czujności i zwracanie uwagi na wszelkie nietypowe zachowania jakie mają miejsce w naszym otoczeniu” – czytamy na Facebooku Urzędu Gminy w Jonkowie.

Informacje o serii włamań potwierdził oficer prasowy policji w Olsztynie Andrzej Jurkun. Z przekazanych przez niego informacji wynika, że policjanci odnotowali kradzieże i kradzieże z włamaniem na pięciu posesjach.

Doszło do m.in. kradzieży przedmiotów pozostawionych w otwartych samochodach

– przekazał Jurkun.

Rzecznik zapewnił, że każdy z przypadków zbadała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

Policjanci m.in. zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzeń oraz zatrzymanie ich sprawców

– dodał.

Policja apeluje, by wychodząc z domu – nawet na krótko – zamykać okna i drzwi oraz zaparkowane na posesji auta. Wyjeżdżając na dłużej, poprośmy sąsiadów o nadzór nad naszym mieszkaniem. Korzystając z mediów społecznościowych, nie zamieszczajmy tam informacji o naszym wyjeździe na wakacje czy o wartościowych rzeczach pozostawionych w domu.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w włamania, kradzieże
Policyjna specgrupa rozbiła groźny gang. Przestępcy okradli hurtownie, handlowali narkotykami i włamywali się do bankomatów

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w kradzieży środków ochrony roślin i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV