Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Seriale populaniejsze od produkcji filmowych?

Kadr z serialu „Belfer”. Fot. www.filmweb.pl

W Bliższych Spotkaniach Polskiego Radia Olsztyn rozmawiano o modzie na seriale, które powoli zaczynają wypierać filmy. Gościem Izabeli Malewskiej i Krzysztofa Kaszubskiego był Łukasz Adamski, krytyk filmowy.

Obecnie ludzie są bardziej chętni do rozmawiania o nowym odcinku danego serialu kryminalnego, niż na temat premier filmowych. Rewolucja ta zaczęła się już w 1999 roku, kiedy na ekranach telewizorów pojawiła się rodzina Soprano – mówił Łukasz Adamski. Zmieniło to kino gangsterskie, ponieważ telewizja stała się kinem przypominające te sprzed reformacji w latach 60. XX w. W historii kinematografii są przykłady reżyserów, którzy odeszli od produkcji filmowych na rzecz seriali, ponieważ przemysł kinowy nie jest tak odważny w porównaniu do przemysłu telewizyjnego.

Jak podkreślił krytyk filmowy, Łukasz Adamski – na korzyść produkcji telewizyjnych wpływa ich dostępność. Bardzo często ukazują się one równocześnie z premierą w Stanach Zjednoczonych. Zmieniają się także odbiorcy tej formy rozrywki. Przed ekranami nie zasiadają już gospodynie domowe, ale osoby w różnym wieku. Wpływ mają na to: dobra obsada aktorska, wysoki budżet i ciekawe scenariusze.

 

Posłuchaj rozmowy Izabeli Malewskiej i Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

(apod)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w moda, kino, seriale, przemysł filmowy, przemysł telewizyjny
Dziewczyna z pociągu

"Dziewczyna z pociągu" - lubimy takie sytuacje filmowe i literackie, możemy sobie porównać i książkę i film, oczywiście powieść w mojej ocenie wypada lepiej. Film jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV