Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PKW przesyła informacje mailem, bo serwery zaatakowali hakerzy

PKW, której serwery zostały zaatakowane przez hakerów, przesłała drogą mailową informację o wynikach głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

W pierwszej turze udało się wybrać włodarzy 1584 gmin, druga tura będzie w 890 gminach. 30 listopada będzie druga tura wyborów.
W Olsztynie
odwołany w niesławie były prezydent Jerzy Małkowski będzie walczył z obecnym włodarzem miasta Piotrem Grzymowiczem.
W Elblągu Jerzy Wilk z PiS, który władzę zdobył po referendum odwołującym ówczesne władze z Platformy Obywatelskiej, będzie walczył o utrzymanie fotela prezydenta z Witoldem Wróblewskim popieranym przez PO i PSL.

W Olsztynie Czesław Małkowski zmierzy się z Piotrem Grzymowiczem

W Elblągu Jerzy Wilk zmierzy się z Witoldem Wróblewskim

 

 

 

 

 

 

 

Druga tura wyborów prezydentów miast będzie też m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Białymstoku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Kołobrzegu.

Tymczasem wstępne wyniki wyborów do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego mogą być znane dopiero wieczorem. Do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej spłynęło do tej pory tylko 5 protokołów z powiatów i w 4 z nich są błędy, które komisje muszą poprawić.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn zastępca przewodniczącego wojewódzkiej komisji Edyta Gadomska, poprawek wymagają protokoły z powiatów: nidzickiego, działdowskiego, nowomiejskiego i braniewskiego. Błędów nie ma tylko w protokole powiatu iławskiego. Żeby zacząć liczenie głosów oddanych na radnych sejmiku, trzeba zebrać 21 protokołów z powiatów z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

(kpias/kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejmik województwa, pkw, wybory samorządowe
Druga tura w Olsztynie: Małkowski kontra Grzymowicz

Miejska Komisja Wyborcza w Olsztynie podała oficjalne wyniki wyborów na prezydenta miasta. W drugiej turze zmierzą się: były prezydent Czesław Jerzy Małkowski, który uzyskał 39% głosów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV