Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sesja olsztyńskiej Rady Miasta przerwana. Wznowienie obrad w poniedziałek

Fot. archiwum RO

Taką decyzję podjęła przewodnicząca Halina Ciunel po dyskusji dotyczącej mandatu radnej Wandy Agnieszki Jabłońskiej.

W sprawach różnych radni mięli pochylić się nad projektem uchwały dotyczącym zaskarżenia decyzji wojewody. Przypomnijmy, Artur Chojecki wezwał radę, żeby wygasiła mandat radnej Jabłońskiej. Według wojewody, Wanda Jabłońska prowadzi działalność gospodarczą na miejskim gruncie, a to jest niezgodne z przepisami. Chodzi o teren przy Zespole Placówek Edukacyjnych, prowadzonym przez stowarzyszenie, którego radna jest przewodniczącą. Stowarzyszenie zajmuje się niepełnosprawnymi dziećmi.

Z wojewodą nie zgadza się część radnych, która przygotowała projekt uchwały i chce zaskarżyć jego decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Do głosowania jednak nie doszło, bo na sali nie było quorum. Sesję opuścili zarówno niektórzy radni koalicji, jak i opozycji. Do prowadzenia obrad potrzeba co najmniej 13 radnych. W momencie, w którym miało dojść do głosowania na sali było 9 osób.

Sesja olsztyńskiej rady miasta będzie kontynuowana w poniedziałek o 17:00.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, sesja, Halina Ciunel, Wanda Agnieszka Jabłońska
Uczniowie z elbląskich szkół debatowali na sesji Rady Miasta

Mamy pomysły, umiemy o nich opowiedzieć i zachęcać do wprowadzenia w życie marzeń - tak o swoich zamierzeniach mówią uczniowie elbląskich szkół podstawowych. Dziś reprezentanci prawie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV