Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sezon remontowy w pełni. To dobry czas, by pomyśleć także o środowisku

Fot. Fotolia.com

Do końca października mieszkańcy Elbląga i okolic mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany systemu ogrzewania, podłączenia do sieci kanalizacyjnej oraz usunięcia azbestu. Wszystko po to, by zadbać o swoje bezpieczeństwo i ochronę środowiska.

Dokumenty będą przyjmowane i rozpatrywane według kolejności ich wpływu do Urzędu Miasta, do czasu wyczerpania pieniędzy przeznaczonych w budżecie Gminy na ten cel. Nie później jednak niż do 31 października 2019 roku.

Szczegóły są na stronie internetowej elbląskiego urzędu miasta.

Przypominamy także o możliwości składania wniosków do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej o dofinansowanie z rządowego Programu „Czyste Powietrze”. Celem tego programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów oraz remoncie budynków jednorodzinnych tak, by efektywnie zarządzać energią. Te działania mają pomóc chronić środowisko, a także korzystnie wpłynąć na domowy budżet.

Program będzie realizowany do 2029 roku. Na ten cel przeznaczono ponad 103 mld zł. Z programu „Czyste Powietrze” właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać dotację lub pożyczkę na ocieplenie domu, wymianę okien i drzwi czy na wymianę kotła grzewczego. Dofinansowanie wynosi od 14 do 90 procent kosztów inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych oraz osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, dofinansowanie, dom
Ulice w centrum Elbląga doczekają się remontu. Drogowcy zapowiadają utrudnienia

Niebawem szykują się utrudnienia w centrum Elbląga. Miasto planuje remont dwóch ważnych ulic - alej Tysiąclecia i Grunwaldzkiej. Remont tej drugiej wymusza budowa aktywnego przejścia dla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV