DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Short track: świetny występ łyżwiarzy na Słowacji

Zawody short-track. Fot. MOSIR Elbląg

Udany występ short-trackowców ekipy Orła Elbląg na zawodach rankingowych Danubia Cup, które odbyły się w słowackiej Nowej Spisskiej Wsi.

Najlepiej spisała się Kamila Stormowska, która w kategorii Junior B wygrała bieg na 500 metrów i zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Jej koledzy ulokowali się na trzech trzecich miejscach: Michael Popow w kategorii junior A na dystansie 1000 metrów, Krzysztof Reindl w kategorii junior C na 1500 metrów i Jędrzej Borowiecki w kategorii junior D na 500 metrów.

Dodatkowo sztafeta reprezentacji Polski na dystansie 3000 metrów, w której składzie jechały dwie zawodniczki Orła – Weronika Surowiec i Kamila Stormowska wywalczyła drugie miejsce. Z tymi dwiema młodymi damami rozmawiała Mira Stankiewicz.

00:00 / 00:00

Z zawodniczkami pracuje trener Piotr Borowiecki.